Dofinansowanie dla wielodzietnych rodzin

Państwo Polskie od lat stara się zwiększyć nakłady na pomoc dla rodzin wielodzietnych. Przynajmniej tak wynika z deklaracji polityków w okresie wyborczym. W związku z narastającym problemem starzenia się społeczeństwa, polityka prorodzinna jest jednym ze sposobów mającym zmienić zaistniały stan rzeczy. Jakie dokładnie działania przeprowadził rząd polski w tym temacie?

Przede wszystkim są to zniżki dla rodzin wielodzietnych. Mają one nie tylko pomóc tym, którzy mają większe wydatki, ale także wspomóc konsumpcję. Przecież dzięki podatkom, każda wydana przez obywatela złotówka w pewnym procencie wraca do państwa. Ciekawym pomysłem jest przeprowadzony i wdrożony już w życie program „Karta Dużej Rodziny”. Czym jest?

To projekt, którego zadaniem było ułatwienie dużym rodzinom funkcjonowania poprzez liczne ulgi finansowe. Program działa na bazie partnerstwa z tysiącami firm i instytucji. Kartę może posiadać każdy, kto ma dużą rodzinę, a dzięki temu taniej kupować, podróżować czy zwiedzać. Dzięki niej zyskuje się na przykład darmowe wejścia do muzeów czy parków narodowych. Upoważnia ona również do zniżek za usługi bankowe oraz telekomunikacyjne. Dzięki temu rachunki dużej rodziny są mniejszym obciążeniem dla jej członków.

Dostęp do karty, a tym samym zniżek mają wszyscy, którzy mają więcej niż dwójkę dzieci. Nie jest to zależne od dochodów takiej rodziny. Dzieci mogą z uprawnień karty korzystać do pełnoletniości lub do ukończenia nauki (ograniczeniem jest wtedy osiągnięcie wieku 25 lat.).Dzieci niepełnosprawne mogą natomiast korzystać z karty bez ograniczeń.